ŞİRKET PROFİLİ

Durukan ailesi 1976 yılından itibaren distribütör, toptancı ve üretici olarak gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Durukan, işi büyütme vizyonuyla 1993 yılında şekerleme ürünleri üreticisi olmaya odaklanmıştır. İlk olarak iç pazarda Durukan markası altında satış yapmak için lolipop üretmeye başlamış, sonrasında Durukan markasıyla ihracatta büyüme kaydetmiştir.

2003 yılında PepsiCo-Frito Lay firması ile yapılan özel anlaşma neticesinde bir PepsiCo-Frito Lay markası olan yerel Rocco markasının lolipop ürünlerinin tek tedarikçisi olmuştur. Aynı zamanda, Durukan markalı ürünler dünya çapında her yerde; Amerika, Avrupa Ülkeleri, Ortadoğu, Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinde satılmaktadır. Bu pazarlarda yüksek kapasiteli ve kaliteli ürünler olarak bilinerek Durukan markalı ürünler bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

2014 yılında Durukan Şekerleme yeni fabrikasını tamamlayarak taşınmış ve 2015 yılında bütün ürün grupları Durukan U ve Durukan Jox markaları şemsiyesi altına alınmıştır. Güncel trendleri takip ederek yaratılan U markasıyla genç kitleye ilham verebilmek hedeflenirken, eğlence ve sürprizlerle dolu olan Jox markasıyla anneler ve çocuklar hedeflenmektedir.

Sweet Route, MOM Magical Organic Moods ve Super Duper markaları ile farklı ürün grupları üretmektedir. Sweet Route, özel günler, bayram ve kutlamalarda sevdiklerimizle birlikte olduğumuzda ana mutluluk katan ürünlerden oluşurken, Magical Organic Moods, organik bileşenli, temiz içerikli gerçek meyve özlü ve vitamin ilaveli lezzetli şekerlemelerin markasıdır. Super Duper ise, hem çocuklara hem yetişkinlere vitamin ve mineral bileşenlerinden oluşan bağışıklık sistemine katkı sağlayan bir ürün grubu sunar. Super Duper Kids Zero ürün grubu ile şekersiz vitamin ve mineral katkılı ürünleri portföyüne katmıştır. 2023 yılından itibaren marka kategorisi ve ürün grubu çeşitlenerek büyümeye devam edecektir.

Bu yeni ürün gamı içerisinde en ilgi çekici ürün olan çiğnenebilir draje şekerin bilimsel ve üretim hazırlığı araştırmaları 3 yıl sürmüş ve sonuçları çok başarılı olmuştur. Durukan şekerleme bu başarısı ile ilgili alanda dünya çapında ikinci büyük üretici olmuştur.
Durukan Şekerleme birçok lezzette çiğnenebilir şekerlemeler, sakızlı, toz dolgulu ve farklı aromalı lolipoplar, organik, şekersiz, vitamin mineral ilaveli, 2 renkli meyve sulu lolipoplar, sıvı veya sakız dolgulu birden farklı aromaya sahip sert bonbon şekerlemeler ve meyveli, ekşili, yassı lolipoplar üretmektedir. Durukan Şekerleme AIB, BRC, IFS, GMP, Sedex, ISO 9001, ISO 22000 ve Helal sertifikalarının hepsinin bulunduğu yeni üretim tesisinde faaliyet göstermektedir.

Durukan Şekerleme’nin yüksek kaliteli ürünleri inovatif ve etkili çözümlerle yapma becerisi, onun tüketici odaklı ürünleri kolaylıkla üretmesini ve bu sayede 50’den fazla ülkeye hem kendi markalı ürünlerinin hem de fason markalı ürünlerin ihracatını yapmasını sağlamıştır. Durukan Şekerleme dünyanın her yerindeki iş ortakları ile dürüst, yüksek kaliteli, standardize olmuş ürünlerle, zamanında ve yüksek standartlarda hizmet ve destek vermeyi amaçlamış, sağlıklı ve sürdürülebilir ticaret yapmayı hedeflemiştir.

DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük ve Adil Davranma

Durukan Şekerleme çalışanları olarak ilişki içinde olduğumuz tüm kişi ve kurumlarla ilişkilerimizde ve her konuda dürüst ve adil davranmalıyız. Şirketimizin ismi bizim için gurur kaynağıdır ve ilişkide olduğumuz herkeste güven duygusu çağrıştırmalıdır.

Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak anlamak, kapsamlı bir şekilde değerlendirerek yanıtlamak ve sürekli müşteri odaklı yaşamak, Durukan Şekerleme hedeflerinin ve kültürünün bir parçasıdır.

Yenilikçilik

Durukan Şekerleme ürünlerinin, hizmetlerinin, iş yapış şekillerinin ve süreçlerin hem şirket çalışanları hem de müşteriler için daha etkin ve verimli olmasını sağlayacak yenilikler bulmak ve uygulamak temel hedeflerdendir.

Takım Çalışması

Durukan Şekerleme’ de başarılı bir kurum olmak ve müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için, kurumsal ve coğrafi sınırlar kaldırılarak beraber çalışma kültürü benimsenmektedir. Çalışanların tüm yetenek ve bilgilerini hem bireysel çalışmalarında hem de takım içerisinde şirkete kazandırmaları beklenmektedir.

Liderlik

Durukan Şekerleme’ de her seviyede liderlik yaratılması amaçlanmaktadır. Liderler, şirketin hedefleri doğrultusunda vizyon yaratan ve bunu paylaşarak zor hedefleri başarmak için öne çıkan, kişileri yönlendiren, yetkinleştiren ve teşvik eden, bireysel ve takım başarısını ortaya çıkaran kişilerdir. Liderler, fikirlerin paylaşılması, desteklenmesi ve en iyi iş yapma usullerinin şirket içinde yaygınlaşması için tüm çalışanlarla iyi ilişkiler içinde olurlar. Bu bağlamda, Durukan Şekerleme’ de tüm yöneticiler sorumlu oldukları çalışanlara rol model ve mentor olmalıdır.

Verimlilik

Durukan Şekerleme’ de amaçlara yönelik sonuç almak ve en verimli şekilde çalışmak hedeflenmektedir. Durukan Şekerleme çalışanları bir işi yapmaya kendini adadığında, o işi mümkün olan en iyi, en doğru ve en verimli şekilde zamanında tamamlamalı ve o işi bir dahaki sefere daha da iyi yapmanın yollarını aramalıdır.Değer Açıklaması Giriniz

Sosyal Sorumluluk

Durukan Şekerleme, daha iyi bir toplum çevre için gönüllü olarak katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda, şirket tedarikçileri veya iş ortaklarının da insan hakları, işçi sağlığı-güvenliği ve iş ortamının korunması gibi konularda uluslararası normlara uyumunun gözetilmesi esastır.

Çevreyi Koruma

Şirketin, tedarikçilerinin ve iş ortaklarının çalışmalarında çevreye zarar vermemeye özen göstermeleri gerekmektedir.

Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik

Şirketin mali raporlarının şeffaflıkla paylaşılması veya şirketin imkânlarının yöneticiler tarafından şahsi çıkarları için kullanılmaması vb. konular Durukan Şekerleme değerleri açısından önem arz etmektedir. Diğer bir ifade ile Durukan Şekerleme’ de şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim tarzı benimsenmektedir.

Sürekli İyileştirme

Durukan Şekerleme’nin amaçlarına ulaşması için izlediği yollardan en önemlisi; her geçen günün bir önceki günden daha iyi olması için sürekli çaba sarf etmektir. Sıfır hataya yaklaşmak, verimliliği maksimum düzeye çıkarmak, %100 müşteri tatmini ve bağlılığı sağlamak için bünyesindeki çalışanların tam katılımıyla Durukan Şekerleme temel faaliyeti olarak ‘sürekli iyileştirme’ anlayışını esas almaktadır.

Yalınlık

Durukan Şekerleme, tüm faaliyetlerini mükemmelleştirme ve maksimum ürün kalitesini yakalamak amacıyla, ürün yaratma sürecini israftan arındırarak sadeleştiren yalın üretim anlayışını benimsemektedir. Yalın ve şeffaf bir anlayış ile şirket bünyesindeki tüm çalışanlar sistemin bütününü görebilmeli ve değer yaratabilmelidir.Değer Açıklaması Giriniz

Eşitlik

Durukan Şekerleme her zaman, bilim ve felsefe ışığında, çağdaş toplum değerlerini temel alarak, ülke ve milletin medeni refah düzeyini yüksekte tutmayı amaçlamaktadır. Durukan Şekerleme’ de, hiçbir düşünce, inanç, cinsiyet, renk, dil, coğrafya farkı gözetmeksizin bu amacı kendine amaç edinmiş çalışanları ile eşitçe bir çalışma kültürü